Турбота про здоров'я

  Древній мудрець сказав: «Якщо у тебе є гроші - ти можеш купити майже все, що захочеш! Але для чого тобі це все, якщо ти не маєш здоров'я? »

«Антошка» - щасливий приклад дитячого садка, де здоров'я є одним з пріоритетних питань, що турбує всіх співробітників від директора і вихователів до медичного персоналу і кухарів.

Постійний контроль стану здоров'я дітей здійснюється висококваліфікованими фахівцями: логопедом, масажистом, медичним працівником. Продумано все, аж до спеціально розробленої функціональної дошкільних меблів. Для вихованців розробляються спеціальні дієти відповідно до їх смакамів, бажань і стана здоров'я.

Діти щоранку займаються зарядкою, а на заняттях спортом досвідчені вихователі допомагають своїм підопічним стати сильніше і витривалішими, розвинути спритність, навчитися керувати своїм тілом.
Кожна група обладнана шведською стінкою і спортивним інвентарем. Регулярно проводяться Дні Здоров'я - свята, які допомагають дітям зрозуміти цінність даного ним природою здоров'я і важливість його збереження і підтримання.

У нашому саду працює система очищення повітря "Fresh air" нового покоління американської компанії EcoQuest International. У нас екологічно чистий дитячий сад, в усіх приміщеннях дитячого садка проводиться очищення повітря.

Здоров'я дитини - це основа його успіху і радість батьків. Дотримуючись цієї простої істини, кожен день в дитячих садах зміцнюють здоров'я майбутніх дошкільнят.

В оздоровчу програму дитячого садка входять наступні заходи:

 • щоденна ранкова зарядка;

 • фізкультурні заняття з елементами гімнастики;

 • гімнастика пробудження після денного сну;

 • консультації медичного працівника за методами загартовування вихователям і батькам;

 • профілактика грипу та ГРЗ (точковий масаж в старших групах);

 • контрастне обливання теплою і прохолодною водою ніг (в теплу пору року), обличчя і рук до ліктів (в холодну пору року);

 • полоскання горла з пониженням температури води, настоями і відварами;

 • в щоденний раціон дітей включені соки, вітамінні суміші;

 • ходьба по морській солі і каштанам в старших групах, по «доріжці здоров'я» в молодших групах;

 • щоденна сонотерапія;

 • використання фітосборов, вітамінів, фізіо- та ароматерапії;

 • послуги масажиста і логопеда.

Профілактичні заходи, що входять в оздоровчу програму, змінюються кожні 10 днів.

В результаті цієї роботи підвищується імунітет дітей, а турбота про своє здоров'я стає природною і необхідною.

Постійно здійснюється контроль стану здоров'я кожного малюка вихователями та медиками (ранковий прийом дітей, спостереження перед прогулянкою, після сну).
Поглиблені профілактичні огляди дітей (1 раз в тиждень) дозволяють своєчасно виявити зміни в стані здоров'я і організувати необхідні оздоровчі заходи.
Два рази на рік проводиться антропометрія (вимірювання зросту і ваги дітей). Медики в формі цікавих пізнавальних занять (наприклад: "Подорож зубної
щітки "," П'ять корисних звичок "," Поради доктора Айболита "...) організовують гігієнічне виховання дітей.

В "Антошці" вміють зробити смачненьке корисним і улюбленим.

У денний раціон наших вихованців входять всі необхідні поживні речовини, які так важливі для їх росту і розвитку.

Всі страви готуються кухарями-професіоналами на кухні дитячого садка. Для приготування їжі використовуються тільки високоякісні продукти, охолоджені м'ясо і риба, очищена вода. Якщо блюдо особливо смакує або дуже сподобалося, добавка є завжди. Якщо якийсь продукт дитині протипоказаний, він замінюється аналогічним.

У раціоні п'ятиразового харчування наших дітей основну частину продуктів харчування регулярно займають фрукти, овочі, зелень, як в свіжому, так і в обробленому вигляді, молочні продукти, сири, страви з яєць, м'яса і риби різних сортів. Крім традиційних сніданку, обіду і вечері, включає другий сніданок і полуденок, коли подаються фрукти, йогурти, млинчики, оладки, горіхи, сухофрукти та соки, настої, відвари.

У нас завжди все з пилу, з жару: печені яблука, грінки з сиром, плов, м'ясні і рибні страви. Для дитини може бути складено окреме меню, з огляду на його смаки і переваги, як і за станом здоров'я, а також побажання батьків. Для цього проводяться опитування і анкетування. Медиками дитячого садка ведеться суворий контроль якості харчування.

У сервіровку столів для дітей включені серветки, салатники, вилки, ножі. З вихователями хлопці вже з молодшої групи освоюють правильне використання столових
приладів, норми етикету.